Radca prawny jako pełnomocnik procesowy

Podstawowym zakresem usług Kancelarii jest świadczenie pomocy prawnej, w szczególności prowadzenie spraw sądowych w Państwa imieniu, w tym sporządzanie pozwów, wniosków, apelacji czy skarg.

Warto wiedzieć, że sądy stosują różne procedury, w oparciu o które odbywają się rozprawy i posiedzenia sądowe. Każda z procedur cechuje się odmiennymi regulacjami, rygorami czy zasadami, których nieznajomość może spowodować, iż sąd wyda wyrok nie po naszej myśli. Jeśli nosicie się Państwo z zamiarem wniesienia sprawy do sądu, a nie czujecie się wystarczająco na siłach samemu stanąć przed sądem i prowadzić sprawę, w każdej chwili możecie Państwo skontaktować z moją osobą.

Przed zleceniem prowadzenia sprawy, konieczne jest odbycie spotkania, podczas którego zostanie udzielone pełnomocnictwo , czy to do zastępowania w sprawie czy to do obrony, albowiem od rodzaju sprawy, zależy jakim dokumentem będę legitymował się w sądzie, występując w Państwa imieniu. W trakcie spotkania zostaną również omówione takie kwestie jak ryzyko i koszty związane z prowadzeniem sprawy.

W przypadku udzielenia pełnomocnictwa, to na barkach radcy prawnego spoczywa ciężar uczestnictwa w rozprawie, przesłuchiwanie świadków, kierowanie i składanie wniosków sądowi. Po każdej rozprawie, jeśli Państwo z różnych powodów byli na niej nieobecni, otrzymacie informacje o przebiegu rozprawy, w tym informacje o najistotniejszych kwestiach poruszanych na sali sądowej.

Jeśli szukacie Państwo prawnika, który poprowadzi Państwa sprawę, zapraszam do kontaktu.