Czy urzędnik na pewno ma rację ?

Prawo administracyjne to dziedzina prawa, z którym mino woli każdy z nas styka się najczęściej, nawet nie będąc tego świadomym. Planujecie Państwo postarać się o otrzymanie zezwolenia na sprzedaż alkoholu, a może planujecie rozpocząć budowę domu jednorodzinnego ? Jeśli w trakcie takich lub innych działań administracyjnych, napotkanie Państwo problemy, możecie zasięgnąć porady prawnej.

W trakcie swojej praktyki prawniczej zetknąłem się z wieloma sprawami, w których urzędnicy wydawali negatywne decyzje. W takim przypadku należy koniecznie wnieść odwołanie, a jeśli nie przyniesie to oczekiwanego rezultatu, to jedyną możliwością pozostaje wniesienie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Identyczna sytuacja ma miejsce w przypadku sporów z Urzędem Skarbowym. Organ podatkowy domaga się w Państwa ocenie podatku w zbyt dużej wysokości? Co można zrobić aby uniknąć obowiązku zapłaty podatku lub zminimalizować jego wysokość ? W tych i innych sprawach mogą skorzystać Państwo z porady prawnej z zakresu prawa administracyjnego.